Breaking news

Автокефалія для УПЦ: у Стамбулі прийняли остаточне рішення, перші подробиці

В Стамбулі проходить Синаксис архієреїв Константинопольського патріархату, де обговорюється питання надання автокефалії УПЦ

2 серпня, під час Синаксиса (зборів) архієреїв Константинопольського патріархату, який проходить у Стамбулі (Туреччина), єпископи вирішили, що Константинополь має право надати Українській православній церкві Томос про автокефалію без згоди інших церков.

“Відповідь, яку прийняли єпископи за результатами цього обговорення, ствердна – “так, Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких погоджень”, – повідомив учасник Собору.

Відзначають, що за підтримки більшості ієрархів надання автокефалії Україні не залишається жодних процедурних перешкод і Константинополь може остаточно визначити терміни видання Томосу.

автокефалія

Як передавали медіа, під час зустрічі з главою РПЦ Кирилом Вселенський патріарх Варфоломій відмовився від підозрілого напою, який йому запропонував співробітник ФСО РФ.

Так під час спілкування православних діячів підійшов співробітник російського силового відомства з підносом, на якому знаходилися напої невідомого походження. В той момент, коли глава РПЦ брався за склянку, інший співробітник ФСО РФ судорожно перенаправив руку Кирила. Швидше за все, таким чином силовик допоміг йому зробити «правильний вибір».

Вселенський патріарх Варфоломій досить стримано, але однозначно відреагував на події: чітким жестом він показав російському силовику йти далі, відмовившись від невідомого «напою». Аналогічно вчинили й інші ієрархи Вселенського Патріархату.

Дана ситуація наводить на думку, що келих, за який спершу взявся Кирил, який призначався саме для Вселенського патріарха Варфоломія. У цьому випадку варто згадати про застереження щодо провокацій, яких Кремль усіма методами спробує вплинути на рішення про Томосі.

Також варто відзначити, що в липні 2018 року були посилені заходи з безпеки Варфоломія: вище духовенство побоювалося спецоперацій з боку РФ в момент розгляду українського питання.