Breaking news

”Авіабомбами?” У Путіна пригрозили захистом православних в Україні

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після надання Томосу про автокефалію УПЦ КП влада країни-агресора має намір захищати православних людей в Україні, однак без втручання у міжцерковний діалог.

Він зазначив, що Кремль нібито робитиме це винятково політико-дипломатичним шляхом, повідомляє УНІАН.

“Світська влада в Росії, безумовно, не може втручатися у міжцерковний діалог, і ніколи цього не робила, і не робитиме цього надалі, але оскільки православ’я є однією з релігій, що сповідується в РФ, то, звісно, все, що відбувається у світі православ’я, є темою підвищеної уваги з боку держави, але про втручання держави у ці процеси не може бути й мови”, — сказав Пєсков.

“Якщо події, що розвиваються, увійдуть до русла протиправних дій, то, звісно, як Росія всюди захищає інтереси росіян і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних. Це абсолютно обґрунтована і зрозуміла позиція”, — наголосив прес-секретар Путіна.

На уточнювальне запитання українських репортерів, яким чином Кремль “захищатиме інтереси православних в Україні”, він сказав, що “винятково політико-дипломатичними”.

Нахабні завуальовані погрози Росії через історичне рішення щодо Томосу на користь України прокоментував журналіст Роман Цимбалюк, який із сарказмом зауважив, що будь-який “захист” Російської Федерації перетворюється на бомбардування, війну і людські смерті.

“Коли почали “захищати” російськомовних, чомусь в результаті почали довбати по Україні з артилерії. По російськомовним. І головне тепер, щоб не використовували російські авіабомби для нового “захисту” тепер уже православних. Інших способів тиску у Кремля на Україну вже немає. Тільки силовий, тільки військовий. Єдине, чого я не можу зрозуміти, чому Путін оголосив себе “захисником” всіх російськомовних і всіх православних. В конституції РФ ніби таких повноважень у президента Росії немає. Або поки немає”, — зазначив він.

На самовпевнені випади Кремля також дали відповідь у Міністерстві закордонних справ України. Так, коментар з цього приводу залишила спікер відомства Мар’яна Беца на своїй сторінці у Twitter. “Подібні тези про “захист російськомовного населення” ми чули від РФ як виправдання своєї агресії проти України”, — нагадала вона.

Когда начали «защищать» русскоязычных почему-то в результате начали долбить по Украине из артиллерии. По русскоязычным….

Опубліковано Roman Tsymbaliuk П'ятниця, 12 жовтня 2018 р.

Джерело