Breaking news

Аслунд розкритикував Зеленського і пішов у відставку з наглядради “Укрзалізниці”

Член наглядової ради “Укрзалізниці” Андерс Аслунд йде у відставку. Він вважає, що президент Володимир Зеленський і депутати від партії “Слуга народу” руйнують незалежне корпоративне управління у держкомпаніях.

Про це повідомляє “НВ”.

“З червня 2018-го я був незалежним членом наглядової ради “Укрзалізниці”. Я був вдячний за надану честь і працював в міру своїх здібностей, але зараз відчуваю себе вимушеним піти у відставку”, – сказав Аслунд.

Так, однією з причин своєї відставки колишній член наглядради назвав надмірні юридичні ризики.

“Нам обіцяли страхування відповідальності директорів і посадових осіб, що є стандартною практикою при членстві в раді, наш акціонер, український уряд, не надав нам таке страхування”.

За словами Аслунда, багато рішень наглядової ради не виконувалися керівництвом “Укрзалізниці”.

“Уряд не забезпечує компанії прийнятні регуляторні або фінансові умови для модернізації та підвищення ефективності: необгрунтований земельний податок, тарифи, які значно нижче рівня витрат. Ці обставини ставлять компанію в хитке фінансове становище”.

“Нам, членам наглядової ради “Укрзалізниці”, с квітня нічого не платять. Після п’яти місяців невиплати зарплати я вважаю малоймовірним, що нинішній український уряд буде платити будь-яку винагороду членам наглядової ради”, – додав Аслунд.

Зеленський “популістськи ввів “мінімальну” зарплату. І вона не повинна перевищувати понад 47 тис. грн на місяць з 1 квітня до кінця карантину для держслужбовців. Це представили як тимчасовий надзвичайний захід, але він діє вже п’ять місяців і може зберегтися, запевняє ексчелен наглядради.

При цьому, за його словами, рішення щодо обмеження зарплат чиновникам не заохочує компетентних і чесних людей працювати на українську державу і є “атакою на гарне управління”.

Аслунд також заявив, що основна проблема полягає у тому, що президент і депутати не вірять у хороше корпоративне управління.

“Ми – іноземні члени наглядових рад тринадцяти великих державних компаній і банків – завзято працюємо, щоб спробувати покращити державні компанії України. Від президента (єдиного президента України, з яким я ніколи не зустрічався) ми отримуємо лише образи та перепони”, – підкреслив він.

“Я не відчуваю, що потрібен акціонеру, і мені не запропонували прийнятні умови роботи, у той час, як юридична відповідальність лежить на мені. Не так потрібно керувати залізницею”.

Андерс Аслунд – шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council. Був членом наглядової ради “Укрзалізниці” із 21 червня 2018 року.

Аслунд раніше розкритикував звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ. Найого думку, Володимиру Зеленському не потрібні незалежні інституції в країні.