Breaking news

Антимонопольний комітет перевірить служби таксі

Антимонопольний комітет України перевірить підвищення цін на таксі у Києві під час локдауну.

Голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький написав у Facebook, що служби таксі у Києві скористалися обмеженням проїзду в громадському транспорті у зв’язку з карантином.

“У зв’язку з цим вартість замовлення таксі в Києві зросла в 2-3 рази в перший же день дії жорстких карантинних обмежень – 5 квітня 2021 року, про це свідчить інформація в популярних сервісах замовлення таксі, численні повідомлення в ЗМІ та скарги киян. Таких скарг до нашого відділення надійшло дуже багато”, – написав Хмельницький.

Киян особливо вразили ціни компаній Uber, Bolt та “Уклон”.

“Слід зазначити, що перші 2 компанії мають іноземне коріння та працюють через відповідні додатки. Таку кількість скарг ми не можемо ігнорувати. Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність в діях перевізників та особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції” (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції” (зловживання монопольним (домінуючим) становищем)”, – підкреслив Хмельницький.

5 квітня жителі Києва почали викладати в мережу скріншоти з аномально високими цінами на послуги сервісів таксі Uber, Uklon і Bolt. Подекуди ціни сягали 1 тис. грн і вище. Строгий локдаун та обмеження в роботі транспорту нагадали нам про давно забуте явище як пікове навантаження на транспортну систему. Таке траплялося і раніше під час сильних снігопадів, великих концертів чи футбольних матчів.