Breaking news

Акціонери “Броварського заводу пластмас” протестували проти рейдерського захоплення підприємства

Понад 150 акціонерів “Броварського заводу пластмас”, а також представники громадських рухів “Захист прав міноритарних інвесторів” та “Підприємці Броварів” вийшли на акцію протесту проти спроби рейдерського захоплення підприємства.

Про це повідомляє Espreso.tv.

Акцію організували біля БЦ Gulliver у Києві.

За словами протестувальників, Броварський завод планує захопити проросійський олігарх, тісно пов’язаний з представниками місцевої влади.

“До нашої організації в Броварах звернулися представники трудового колективу заводу, стурбовані ситуацією, що виникла в місті. За їхніми словами, група осіб шляхом “договорняків” з місцевою владою планує захопити підприємство. Ми змушені були відреагувати і повідомити про це правоохоронні органи і представників чинної влади”, – повідомив активіст ВГО “Стоп корупції”.

Обурення акціонерів викликало й те, що рейдери нібито хочуть знести цей майновий комплекс для звільнення території під майбутнє будівництво.

“У структурі акціонерів “Броварського заводу пластмас”, яких налічується більше 6000, також є іноземний інвестор. Ми дуже боїмося посягань. Будемо вдячні всім, хто зверне увагу на це, тому що це наші робочі місця, у нас є акції цього заводу. Підприємство працює, і воно важливе для міста. Адже “Броварський завод пластмас” є одним із найбільших платників податків у Броварах”, – зазначив один із акціонерів.

Цікаво, що на самому підприємстві не знають, хто організував антирейдерську акцію.

“Ми не знаємо, хто організовує ці мітинги і які цілі ці люди переслідують. У заводу 6000 акціонерів, більшість з них – колишні працівники підприємства, пенсіонери. І мені дуже шкода, що їм доводиться виходити на вулицю, щоб відстоювати свої права”, – зазначив Валерій Рудь, керівник ПрАТ “Броварський завод пластмас”.

У той же час ситуація на Броварському заводі вже привернула увагу громадськості. Зокрема, Валерій Клочок, відомий політичний і економічний експерт Growford інституту, який відслідковує питання рейдерства в Україні, пояснив, чому акція протесту проходила саме під БЦ Gulliver.

“Виявляється, біля БЦ страйкують тому, що контролює це підприємство дехто Віктор Поліщук (підприємець, власник великого бізнесу в сферах рітейлу та нерухомості – ред.). А власниця БЦ – його дружина (Лілія Резва, керує БЦ Gulliver – ред.)”, – зазначив він, виступаючи на телеканалі Прямий у ТV-шоу, присвяченому підсумкам пресконференції президента України Володимира Зеленського, в день проведення якої відбувся мітинг.

При цьому експерт звернув увагу, що, згідно з заявами президента України, в нашій країні немає рейдерства. Але чомусь акціонери “Броварського заводу пластмас” протестували саме проти рейдерського захоплення.

“У нас прийнято вже два закони Верховною Радою, і це був звіт президента, що нібито у нас рейдерства немає. Але відкриваєш Open Data Bot і бачиш, що рейдерство зростає з кожним днем, з кожним роком. У нас кримінальних справ плюс 100 за минулий рік”, – підкреслив Клочок.

“Броварський завод пластмас” вже багато років займає провідні позиції серед найбільших підприємств України в області переробки пластичних мас. Він був одним з небагатьох, хто випускав подібну продукцію в усьому Радянському Союзі.

Із 1966 до 1991 року завод був державним підприємством. Після чого змінив форму власності на ПрАТ “Броварський завод пластмас”.

На сьогодні завод – єдиний в Україні виробник труб напірних з непластифікованого полівінілхлориду (НПВХ) для забезпечення питного водопостачання.