Breaking news

Аеропорт “Київ” яскраво відгуляв 97-річчя – атмосферні фото

25 травня Міжнародний аеропорт “Київ” імені І. Сікорського святкує День Народження. Саме у цей день 97 років тому звідси здійснили перший пасажирський рейс.

У центральній залі Терміналу “А” люди з важкими валізами п’ють каву в очікуванні своїх рейсів. Сьогодні заплановані літаки в Краків, Шарм-еш-Шейх, Біллунд, Варшаву та Лутон. У гучномовець сповіщають інформацію для пасажирів.

Біля рецепції шумно, стукотять підбори та сміються діти. Чути запах свіжої випічки та кави.

– Вітаємо вас із нашим спільним святом, – виголошує промову голова ради директорів аеропорту Денис Костржевський. Зустрічає гостей у блакитному лляному піджаку. – Наш аеропорт знаходиться майже в центрі міста та має важливе значення для столиці. Ми знаходимося в новому терміналі, який відремонтували нещодавно. Тут і відкриємо виставку фото-художників, яка розповідає історію аеропорту.

На оксамитовій подушці з китицями лежать великі золоті ножиці. Костржевський та генеральний директор Ольга Товкес урочисто перерізають червону стрічку.

– Виставку відкрито, – поважно заявляє Товкес. – Відвідати її можуть усі охочі.

Біля оголошення про тестування на коронавірус стоїть планшет, розміром із телевізор. Тут відвідувачі можуть пройти вікторину та відповісти на п’ять питань про аеопорт “Київ”. Зокрема, на честь кого його назвали та в якому році був найбільший пасажиропотік.

Доведеться довго сидіти без роботи

– Для мене це особливий день, – каже старший агент компанії Дар’я Шульга. – Пишаюся тим, що тут працюю, і тішуся змінам, які відбуваються з аеропортом. За останні роки почали удосконалюватися та модернізувати інфраструктуру та послуги. Щоправда, планують реконструкцію злітно-посадкової смуги. Якщо у 2023 році зачинимось на ремонт, то доведеться довго сидіти без роботи.

Екскурсію продовжили на смузі. Для відвідувачів увімкнули освітлення, яке допомагає пілотам бачити місце посадки. Навіть у сонячний день вони світять яскраво. Чути звуки хижаків для відлякування птахів.

– Вирішили розділити це свято зі всіма, – каже генеральна директорка. – Наразі готуємося до ювілею і плануємо реконструкцію. Але відтепер кожного року будемо запрошувати всіх на святкування.

– Рейсів небагато, на жаль, – жаліється Костржевський. – Але в карантин було ще менше. Бували дні коли не літали зовсім. Радію, що сьогодні бачу у залах очікування пасажирів.

Уже в 2022 році планують розпочати ремонтні роботи. Імовірно, у 2023-му аеропорт на дев’ять місяців припинить функціонування, для будівництва нової злітно-посадкової смуги. Її подовжать на 500 м. Пасажирів обслуговувати не будуть.

Аеропорт “Київ” має три термінали та займає територію площею 256 га. Має одну злітно-посадкову смугу завдовжки 2310 м і завширшки 45 м. За 10 років в компанію інвестували понад $90 млн для розвитку інфраструктури та створили понад 1500 тисячі робочих місць.