Breaking news

Аеропорт “Київ” не працюватиме майже рік

Аеропорт “Київ” ім. Ігоря Сікорського 2023 року закриють на вісім-дев’ять місяців, щоб подовжити й посилити смугу. Довжину смуги планують збільшити на 460 м до 2770 м.

Про це заявив голова ради директорів підприємства Денис Костржевський, повідомило Avianews.

За його словами, це дозволить без обмежень приймати всі літаки лоукостера Wizz Air – Airbus A320 і A321.

Аеропорт отримає фактично нову смугу. Будівельники демонтують старе покриття з асфальту, посилять основу, а потім зведуть нове покриття з бетону, яке матиме міцність PCN 72, розповів Костржевський.

Також один з двох курсів смуги отримає інструментальну систему посадки ILS категорії II ICAO. Це дозволить літакам сідати в “Києві” при видимості не менше 350 м. Зараз польоти неможливі, коли видимість падає менше як 800 м.

Роботи з реконструкції аеродрому також включатимуть посилення покриття руліжних доріжок і перону зі стоянками для літаків.

Цьогоріч аеропорт хоче визначити проєктувальника робіт, 2022-го провести посилення поверхні аеродромних покриттів без припинення польотів, а 2023 року приступити до робіт на смузі із закриттям аеродрому на прийняття літаків.

Попередня вартість робіт – від 2,5 до 5 млрд грн. Ці кошти планується залучити з бюджету Києва, держбюджету або використовувати змішане фінансування.

Нагадаємо, міжнародний аеропорт “Київ” стане більшим. Рішення про виділення аеропорту земельної ділянки для розширення прийняли на засіданні постійної комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.