Breaking news

4-й рік війни! Україна зайняла 11 місце в світі по експорту зброї. Найбільший покупець – Росія!

Україна забезпечує 1,7% всього світового експорту зброї. За останні п’ять років Україна зайняла 11 місце в числі світових експортерів зброї.

Про це зазначено в звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), передає «Новий час».

Крім того, Україна забезпечує 1,7% всього світового експорту. При цьому основним ринком експорту українських озброєнь залишається Російська Федерація (з урахуванням офіційних договорів, проведення до початку дії заборони на експорт до Росії товарів військового призначення в 2014-му році).

Головним експортером зброї в світі за останні п’ять років є Сполучені Штати Америки (США), а головним покупцем США є Саудівська Аравія – 18% американського експорту зброї поставляється в цю країну.

Другим в світі експортером зброї є Росія, її частка становить 22% за останні п’ять років (у порівнянні з 2008-2012 роками російський експорт зброї скоротився на 7,1%). Всього – 35% – російської зброї поставляється в Індію. Частка військових витрат Росії становить 5,3% її ВВП 2016 року. На третьому місці серед світових експортерів зброї Франція (6,7%). Споживачем 25% продаваної Францією зброї є Єгипет. Нагадаємо, в США в суботу, 24 березня, сотні тисяч людей вийшли на вулиці, щоб взяти участь у загальнонаціональній акції «Марш за наші життя», присвяченій забороні на вільний продаж зброї.

Джерело – 23 секунды