Breaking news

100 тис. і без масок: Російська православна церква в Україні звозить вірян на хресну ходу

У вівторок, 27 липня, Російська православна церква в Україні звозить вірян у Київ для хресної ходи. Вона присвячена 1033-річчю хрещення Русі. У центр столиці для забезпечення порядку стягнули всі підрозділи місцевої поліції. Чергують нацгвардійці та співробітники ДСНС.

Про це повідомила пресслужба поліції Києва.

“Після проведення інструктажів правоохоронці заступили на охорону громадського порядку. Також вони вивчили маршрути пересування вірян та сформували додаткові резервні групи з метою негайного припинення правопорушень”, – зазначили в повідомленні.

За маршрутом руху колони організували локації з наметами для роздачі питної води. Також присутні медики.

Близько 100 тис. вірян вже прибули в центр столиці. Вони розмістилися переважно на галявині під деревами й чекають початку спільної молитви й ходи. Більшість людей не дотримуються маскового режиму та дистанції, пише “Сьогодні”.

На Хрещатику виставили кордон поліції, на вулиці перебувають правоохоронці на велосипедах. Також на посилене чергування вийдуть вибухотехніки, поліція діалогу й кінологи з собаками.

Православна церква України вирішила обмежиться літургією в день святкування хрещення Русі з метою уникнення натовпів. Відбудеться вона о 16:45 в Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі. У середу, 28 липня, о 08:30 митрополит Епіфаній у цьому ж соборі очолить божественну літургію. А об 11:00 свято продовжиться на Володимирській гірці, де настоятель Православної церкви України звершить молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.